09-7717402

Dr. Yafa Levanon

Dr. Yafa Levanon

שאלות ותשובות

שלום, שברתי את שורש היד בעת שהחלקתי על רצפה רטובה ועברתי ניתוח לקיבוע השבר עם פלטינה. לאחר הסרת הגבס אני לא מצליח להזיז כלום , אצבעות נפוחות ובקושי זזות, בקושי אני מניע את שורש היד, לא מסוגל לאכול , להתלבש ועוד..הפנו אותי לריפוי בעיסוק ופיזיוטרפיה. מה עלי לעשות?

שלום, כפי שהרופא הפנה , רצוי שתקבע טיפולים בריפוי בעיסוק ופיזיוטרפיה אצל כאלה שמתמחים בשיקום היד. בטיפול בריפוי בעיסוק  יפעילו לך את כל האצבעות ושורש היד בהתאם למצבך, יתקינו סדים לקידום השיקום, יטפלו בבצקת ובצלקת  ויתרגלו אתך אכילה , הלבשה וכל מה שנחוץ על מנת שתחזור לתפקוד מלא עם היד.

 

שלום , אני בן 28, במהלך עבודתי , נחתכתי מסכין ונקרע לי הגיד של אצבע 3 בחלק הפנימי של היד, עברתי ניתוח ביד והפנו אותי לריפוי בעיסוק, מה עושים בריפוי בעיסוק אחרי תפירת גיד?

שלום לך,

על פי התאור ניכר כי נחתך אחד הגידים המכופפים , בשלב הראשון  יתקינו לך סד הגנה , לשמירה על הגיד מפניי ישור יתר וקריעה חוזרת. המרפאה בעיסוק תדריך אותך איך לתרגל במדויק על מנת שהגיד יחלים בצורה אופטימלית  אך לא יקרע כתוצאה מעומס  בפעילות.

בשלב השני לאחר כשלושה ארבעה שבועות תצטרך לקבל טיפול בריפוי בעיסוק על מנת להחזיר את הגיד לתפקודו המלא זאת בזהירות המתבקשת ועל פי פרוטוקל טיפולי ידוע מראש , עד 6 שבועות מהניתוח. לאחר מכן ניתן להפעיל את היד בהדרגה וללא הגבלה

 

 

שלום, אני בן 28, משחק כדורסל עם חברים, במהלך המשחק, קיבלתי מכה באמה והחלק הסופי של האצבע התכופף ולא מתיישר, האם אני צריך לעשות משהו בנידון?

שלום לך

ראשית פנה לכירורג כף יד , זאת לאחר שעשית צילום עדכני, יתכן ויש שם שבר או קרע של הגיד המיישר ותצטרך סד קטן ליישור קצה האצבע למשך כ 6 שבועות.  במידה וזו האבחנה הרופא ישלח אותך לרכישת סד מן המוכן או התאמת סד מתאים בריפוי בעיסוק.

 

שלום, אני עובדת שעות רבות מול מחשב מעל 8 שעות וסובלת מכאבים בידיים כל פעם במקום אחר. פניתי לרופא , לא מצא שבר או משהו כזה , טען שקרוב לודאי זו דלקת גידים ונתן לי תרופות להפחתת הכאב , הכאב אמנם פחת אך חזר ברגע שחזרתי לעבודה. שמעתי שי כזה דבר יעוץ ארגנומי שיכול לעזור האם ניתן לקבל הסבר על כך?

ארגונומיה  פרושה התאמת סביבת העבודה לאדם, לרב הריהוט ועמדות העבודה  מכוונות לאדם הסטנדרטי ולא למידות האישיות ולכן לעיתים ישיבה לא נכונה, עבודה חוזרנית כמו הקלדה, עבודה במנחים קיצוניים של הגוף ( ידיים מעל גובה כתפיים וכדו.) עבודה הדורשת כח ומאמץ בכוון מסוים  או שילוב של כמה גורמים יחד יכול לגרום לכאבים בשלד ובשריר. היעוץ הארגנומי, בריפוי בעיסוק  מלבד הטיפול בסימפטומים שנוצרו, יסיע לך להתאים את עמדת העבודה למימדי הגוף שלך.  ילמד אותך איזה מנחים רצויים עבורך, כיצד עליך לשבת, כיצד לבצע את עבודתך כך שהשרירים והשלד יהיו מרבית היום במנח נכון ויעיל. כל זאת כדי  שהכאב יפחת ותוכלי להפחית את גורמי הסיכון להצתת הכאב מחדש. את היעוץ הארגונומי יכולים לתת  מרפאים בעיסוק שמטבע מקצועם עוסקים באדם , בעיסוקו והסביבה בה הוא מתפקד, פיזיוטרפיסטים שהתמחו בתחום  ואחרים שהתמחו בתחום הארגונומיה  אך אלה אינם יכולים לטפל בסימפטומים שנוצרו בשלד ובשריר.

 

יצירת קשר מהירה

פרטים ליצירת קשר

052-6666598

אחד העם 5 רעננה

info@handson.co.il

אני בתמונות

אודותיי

מאז 1984  אני עובדת במרכז הרפואי ע"ש שיבא בתחום הפיזיקאלי עם התמחות ספציפית בפגיעות ומחלות של הגפיים העליונות. לקריאה עוד לחצו